Jülide ÖZTÜRK

Jülide ÖZTÜRK

Jülide ÖZTÜRK

11 yaşında okuduğum bir psikoloji kitabı hayatımın dönüm anlarından biriydi. İşte o an,insanları derinden incelemeye; görünenin ötesinde görünmeyenin daha önemli ve anlamlı olduğuna karar verdim. İnsanların iç dünyalarını anlamaya,algılamaya çalışmak hayatımın önemli bir parçası haline gelmişti. Üstelik bununla da kalmayıp öğrendiğim tüm bilgileri ailemle, arkadaşlarımla, öğretmenlerimle, hatta bazen sokakta hiç tanımadığım insanlarla paylaşmaya başladım.

Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’ de markalaşmış bazı şirketlerde yöneticilik yaptım. İnsanlarla çok farklı ve derin düzeyde iletişim kurduğumun hep farkındaydım. Bir gün işimde artık mutlu olmadığımı farkettim.Yani “puzzle’ın içinde doğru yerde olmadığımı”! Hemen bavulumu toplayıp İstanbul’a yerleştim. İçimdeki bu potansiyeli aktive etmek ve profesyonel anlamda kullanmak için kişisel gelişim dünyasında tanınmış isimlerden eğitimler aldım.

İşe önce kendi hayatımı değiştirip dönüştürerek başladım. Çünkü kendi bilincimi değiştirmeden ve farkındalığımı arttırmadan hiçkimseye faydalı olamayacağımın bilincindeydim. Geçmişteki korku, kaygı, öfke, güvensizlik, maddi-manevi bağımlılık gibi varlığımı ruhsal  boyutta tehdit eden ve yaşamdan keyif almamı engelleyen birçok negatif duygu, düşünce ve inanç kalıplarımı dönüştürdüm.

2008 yılından bu yana ise insanlığa faydalı olabilmek adına, Tanrı’ nın bana vermiş olduğu bu muhteşem yeteneği, edindiğim bilgi ve birikimlerle birleştirip çalışmalarıma devam etmekteyim.